dylematy mamy i taty w kuchni

Książka „Dylematy mamy i taty w kuchni” to poradnik zdrowego żywienia małych dzieci. Autorkami książki są moje koleżanki – edukatorki żywieniowe z programu „Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy”: Beata Bukowiecka, Marika Furmańczak, Anna Patrzałek oraz Dorota Sokół. Dziewczyny są jednocześnie dietetyczkami i mami, co jest wielkim atutem tej książki. Na łamach poradnika dzielą się swoim doświadczeniem związanym z żywieniem dzieci pochodzącym zarówno z pracy w placówkach wczesnoszkolnych jak i z własnego podwórka rodzinnego.

dylematy mamy i taty w kuchni

Autorki książki “Dylematy mamy i taty w kuchni”.

Dla kogo jest książka?

Z informacji zawartych w książce najbardziej skorzystają przyszli rodzice oraz rodzice i opiekunowie małych dzieci w wieku 0-3 lat. W książce są też zawarte informacje dotyczące żywienia przedszkolaków.

O czym dowiemy się z książki?

Autorki omawiają podstawowe zasady zdrowej diety małych dzieci. Wyjaśniają podstawowe zagadnienia żywieniowe np. po co są nam potrzebne białka czy witaminy lub jak korzystać z sitek centylowych. Krok po kroku prowadzą przez rozszerzanie diety niemowlaków, podpowiadają jakie produkty wybierać i jak je podawać dziecku. Rodzic znajdzie również informacje jak radzić sobie w trudnych sytuacjach żywieniowych np. kiedy dziecko odmawia jedzenia lub zmaga się z nadmierną masą ciała, jak traktować słodycze w diecie dzieci, jak naturalnie wzmacniać odporność malucha czy jak postępować w czasie imprez okolicznościowych, gdzie dominują niezdrowe przekąski.

dylematy mamy i taty w kuchnidylematy mamy i taty w kuchni

Autorki nie pozostawiają również rodziców samym sobie z teorią, ale pokazują jak wdrożyć zdrowe zasady żywieniowe w codzienne menu. W książce znajdziemy przykładowe jadłospisy oraz przepisy kulinarne. Przepisy kulinarne są świetną inspiracją do przygotowania szybkich i łatwych posiłków, jednocześnie pożywnych dla dziecka.

dylematy mamy i taty w kuchni

Subiektywnie o książce “Dylematy mamy i taty w kuchni”

Książka “Dylematy mamy i taty w kuchni” jest bardzo ładnie wydana. Zachwyca grafika i zdjęcia zamieszczone w książce, przez co przyjemnie się ją czyta. Informacje zawarte w poradniku są zgodne z aktualnymi zaleceniami żywieniowymi dla małych dzieci. Co ważne, książka nie jest „przegadana” – jak to czasami bywa z poradnikami. Autorki prosto i przystępnie tłumaczą najważniejsze informacje żywieniowe, które każdy rodzic powinien wiedzieć. Nawet skomplikowane zagadnienia dietetyczne są wyjaśnione w zrozumiały i jasny sposób. W poradniku znajdziemy mnóstwo porad dotyczących żywienia dzieci, przekazanych w przyjazny sposób, bez zbędnego moralizowania.

Gorąco polecam sięgnąć po książkę Dylematek „Dylematy mamy i taty w kuchni”. Poradnik usystematyzuje wiedzę na temat żywienia dzieci oraz odpowie na pytania i wątpliwości, które pojawiają się na każdym etapie rozwoju dziecka.

Książkę można kupić tutaj: www.edycja.pl

Zapraszam również na blog autorek: www.dylematymamyitaty.pl

edukacja żywieniowa kreator zdrowia

Staramy się w prosty i zrozumiały sposób przekazywać naszą wiedzę, ale jeśli coś jest niejasne — po prostu zadaj pytanie w komentarzu. Jeśli uważasz, że ten wpis jest wartościowy, podziel się nim, korzystając z odpowiedniego przycisku na dole strony!
Dziękujemy 🙂

Przeczytaj również: