warsztaty dietetyczne kreator zdrowia

 

Dieta bezmleczna powinna być zdrowa i zbilansowana. Komponując jadłospis należy kierować się ogólnie przyjętymi zaleceniami dotyczącymi zdrowego odżywiania: ograniczyć tłuszcze, nie dodawać soli, codziennie jeść co najmniej pięć porcji świeżych owoców i warzyw, zastępować przetworzoną żywność produktami z pełnego przemiału. Ponadto trzeba postarać się o żywność wolną od skażeń, najlepiej organiczną.

Więcej na temat diety bezmlecznej można znaleźć tutaj.

 

Gdzie szukać inspiracji kulinarnych?


Dieta bezmleczna wcale nie musi być nudna! Szukając inspiracji kulinarnych warto sięgnąć do internetowych zasobów, gdzie znajdziemy mnóstwo pomysłów na każdy posiłek. Pamiętając o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania, można na ich podstawie ułożyć smaczną i zdrową dietę bezmleczną. Poniżej przedstawiam kilka przykładów porali internetowych z przepisami nie zwierającymi mleka.

 

Mikser kulinarny

dieta bezmleczna warsztaty dietetyczne kreator zdrowia

W serwisie Mikser Kulinarny znajdziemy zestawienie przepisów zebranych z polskich blogów kulinarnych. Zaletą strony jest różnorodność przepisów. Serwis zrzesza ponad 6000 blogów kulinarnych, dzięki czemu baza receptur jest bardzo rozbudowana. Funkcjonalna wyszukiwarka pozwala na znalezienie interesujących nas potraw na poszczególne posiłki.

 

Wykrywacz Smaku

warsztaty dietetyczne kreator zdrowia

Serwis Wykrywacz Smaku działa na podobnej zasadzie jak Mikser Kulinarny. Znajdziemy tutaj zestawienie przepisów pochodzących z różnych polskich blogów kulinarnych. Zaletą serwisu jest estetyczny wygląd potraw i wysoka jakość umieszczanych zdjęć, zachęcających do przygotowania posiłków. Niestety narzędzia wyszukiwania potraw są dość ograniczone.

 

Foodgawker

warsztaty dietetyczne kreator zdrowia

Serwis foodgawker jest anglojęzycznym zbiorem inspiracji kulinarnych z różnych blogów. Piękne fotografie potraw zachęcają do gotowania. Rozbudowana wyszukiwarka przepisów pozwala na odnalezienie interesujących nas potraw. W serwisie znajdziemy funkcję szybkiego tłumaczenia przepisów na język polski.

 

Choodgawker

dieta bezmleczna warsztaty dietetyczne kreator zdrowia

Serwis anglojęzyczny chowstalker działa na podobnej zasadzie jak wymienione powyżej przykłady. W bogatym zbiorze przepisów pomoże nam się odnaleźć funkcjonalna wyszukiwarka, w której możemy nie tylko wykluczyć mleko ale również określić rodzaj i sposób przygotowania potrawy czy wybrać interesującą nas kuchnie świata.

 

TasteSpottingdieta bezmleczna warsztaty dietetyczne kreator zdrowia

Serwis TasteSpotting jest bogatym zbiorem przepisów zebranym w atrakcyjnie wizualnym serwisie. Warto tu zajrzeć i poszukać bezmlecznych propozycji potraw.

 

Kwestia Smaku

dieta bezmleczna warsztaty dietetyczne kreator zdrowia

Blog kulinarny Kwestia Smaku proponuje ciekawe i różnorodne potrawy. Instrukcje przygotowania potraw są zrozumiale opisane. Wizualnie strona wygląda bardo atrakcyjnie dzięki estetycznie wykonanym zdjęciom potraw oraz sposobów podania. Przepisy pogrupowane są na kategorie więc w prosty sposób możemy odnaleźć interesujące nas potrawy. Nie wyodrębniono osobnej kategorii potraw bezmlecznych dlatego proponuję dział wegański.

 

Moje Wypieki

warsztaty dietetyczne kreator zdrowia

Na stronie Moje Wypieki znajdziemy głównie propozycje deserów i słodkich przekąsek.