Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Robimy najfajniejsze na świecie warsztaty dietetyczne! Dzieci potwierdzą.

Chcesz promować w placówce zdrowe nawyki żywieniowe? Zależy Ci na edukacji żywieniowej dzieci? Może właśnie nadszedł czas, aby przemienić maluchy w prawdziwych znawców zdrowego jedzenia?

My w tym pomożemy! Rozwijanie świadomości żywieniowej to nasza specjalność. Zarazimy dzieci pasją do gotowania i miłością do odkrywania nowych smaków.

Działamy w województwach: małopolskim, śląskim i świętokrzyskim.

Jak dzieci uczą się na naszych warsztatach?

Maluchy poznają świat przez zabawę. Dlatego nasze zajęcia są ciekawe i atrakcyjne dla dzieci. Proponujemy maluchom aktywności, które rozwijają umiejętności oceny sensorycznej jedzenia, uważnego spożywania potraw, entuzjazmem do odkrywania jedzenia. Zajęcia krok po kroku oswajają maluchy z różnymi produktami, które czasami są dla nich nieznane a przez to przerażające. Dzieci uczą się i ćwiczą podstawowe umiejętności przygotowywania potraw. Dzięki temu świetnie poradzą sobie w kuchni przy samodzielnym przygotowaniu rano śniadania przed pójściem do szkoły czy kolacji wieczorem. W czasie zajęć uczymy się również jakie produkty wybierać w sklepie i jak stać się świadomym konsumentem. Rozmowy o odżywianiu, wspólne gotowanie i jedzenie ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić je do poznawania nowych produktów i smaków.

W ramach warsztatów dzieci:

 • poznają zasady prawidłowego odżywiania
 • odkrywają różnorodne, pełne świeżości i smaku produkty
 • uczą się uważnego jedzenia, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów
 • ćwiczą umiejętności przygotowywania potraw
 • rozwijają swoje słownictwo kulinarne
 • uczą się czego należy jeść najwięcej, czego mniej, a jakich produktów unikać

Nasze warsztaty dietetyczne dla dzieci są inne…

My dorośli często przywiązujemy zbyt dużą uwagę do norm czy ilości składników odżywczych. Dzielimy żywność na zdrową i niezdrową, dobrą i niedobrą. I tego uczymy dzieci. My na warsztatach robimy inaczej. Mówimy o dobrych nawykach żywieniowych zamiast o składnikach odżywczych. Promujemy najważniejsze zasady odżywiania. Udowadniamy dzieciom, że zdrowe jedzenie może być smaczne, kolorowe i różnorodne.

Szczegóły realizacji warsztatów dla dzieci

Warsztaty składają się z dwóch części: edukacyjnej i kulinarnej.

W części edukacyjnej dzieci poznają zasady prawidłowego odżywiania. Aby zajęcia były ciekawe, przeplatamy różne rodzaje aktywności, by utrzymać zaangażowanie dzieci i dać im możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach.

W części kulinarnej dzieci przygotowują dania i przekąski o dostosowanym do wieku stopniu trudności. Zadaniem uczestników warsztatów jest przygotowanie potraw zgodnie z instrukcją, z wykorzystaniem swojej kreatywności i pomysłów. Prowadzący pomaga w gotowaniu, podpowiada jak łączyć składniki i opowiada o produktach stosowanych w czasie warsztatów. Następnie odbywa się wspólna degustacja potraw i rozdanie uczestnikom pamiątkowych przypinek.

Przywiązujemy ogromną wagę do jakości produktów. Potrawy przygotowujemy w części z produktów ekologicznych, ze szczególnym naciskiem na produkty naturalne, sezonowe i lokalne.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Program warsztatów dostosowujemy do wieku oraz umiejętności dzieci. Zajęcia trwają 60 lub 90 minut, w zależności od stopnia trudności przygotowywanych potraw przez dzieci. Dodatkowo potrzebujemy ok. 30 minut przed i po zajęciach na przygotowanie stanowiska pracy. Po zajęciach sprzątamy po sobie – staramy się zostawić czyste miejsce.

Zajęcia odbywają się w grupach 15-25 osobowych. Warsztaty możemy przeprowadzić w Państwa obiektach, w salach, jak też w terenie oraz podczas zorganizowanych wycieczek lub pikników. Odnajdziemy się w każdych warunkach i w każdej przestrzeni ?

Na każde zajęcia organizujemy pełne wyposażenie niezbędne do ich przeprowadzenia (pomoce dydaktyczne, produkty spożywcze, przybory kuchenne, fartuszki dla dzieci).

Bilska jest nam filozofia zero waste. Dlatego staramy się ograniczać produkcję śmieci w czasie prowadzenia zajęć. Stosujemy naczynia i opakowania wielorazowego użytku lub jednorazowe papierowe.

Na co dzień działamy w Krakowie i okolicach, jednak chętnie wybierzemy się w podróż (dotyczy województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego).

Warsztaty na temat zdrowego żywienia z przedszkolakami: Piramida Zdrowego Żywienia | Przedszkole nr 175 w Krakowie

“Lekcja zdrowia” zorganizowana z inicjatywy Krajowego Oddziału Wsparcia Rolnictwa | Szkoła Podstawowa w Bibicach

Warsztaty kulinarne dla dzieci | Dzień Rodzinny w firmie FCA w Tychach.

Warsztaty kulinarne dla młodzieży | Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni

Tematy warsztatów dla dzieci

Propozycje dla przedszkolaków

Talerz przedszkolaka

 Odpowiadamy na dwa kluczowe pytania CO i JAK jemy. Tłumaczymy dzieciom, że ważne jest nie tylko jakie produkty wybieramy, ale też jakimi nawykami żywieniowymi kierujemy się na co dzień.

Dzieci przygotowują: koktajl owocowo-warzywny.

Zdrowe smakołyki

Dzieci poznają zamienniki cukru tradycyjnego oraz alternatywy sklepowych słodyczy. Rozmawiamy o tym dlaczego nadmiar cukru szkodzi i co możemy zrobić, aby jeść go mniej.

Dzieci przygotowują: kremy czekoladowe à la nutella w dwóch wersjach.

Moc warzyw i owoców

 Bliżej przyglądamy się i odkrywamy na nowo różne warzywa i owoce. Dzieci dowiadują się dlaczego ta grupa produktów jest ważna w naszej diecie i co zrobić żeby je poznać lepiej i polubić.

Dzieci przygotowują: wrapy pełne warzyw.

Zboża na talerzu

Odpowiadamy na pytanie dlaczego musimy jeść i co kryje się w jedzeniu. Będzie mowa o węglowodanach i energii. Dzieci poznają i oswajają różne zboża i produkty zbożowe.

Dzieci przygotowują: pełnoziarniste gofry z owocami.

Woda dla zdrowia

Dzieci poznają znaczenie wody dla organizmu. Dowiadują się dlaczego warto unikać słodkich napojów i wód smakowych. Zajęcia mają na celu zachęcić dzieci do picia wody.

Dzieci przygotowują: własne kompozycje wód smakowych.

Zioła i przyprawy w kuchni

Dzieci poznają świeże zioła i przyprawy oraz ich zastosowanie w kuchni. Dowiadują się skąd pochodzą przyprawy i po co je stosujemy. Rozmawiamy o naszym smaku i zmysłach.

Dzieci przygotowują: kolorowe pasty kanapkowe

Propozycje dla starszych dzieci

Warsztat dietetyczny dla dzieci ze szkoły podstawowej może trwać 60 lub 90 minut, w zależności od preferencji zamawiającego klienta. Pojedynczy warsztat składa się z części edukacyjnej (ok. 30 minut) oraz części kulinarnej (30 lub 60 minut). Poniżej znajdują się przykładowe tematy poszczególnych części do wyboru.

Część edukacyjna

Lekcja zdrowia

Będzie mowa o dwóch podstawach zdrowego odżywiania czyli żywieniu oraz nawykach żywieniowych. Dzieci dowiedzą się jak prawidłowo bilansować swoje posiłki, jak zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe na lepsze oraz jak dokonywać właściwych wyborów żywieniowych,

.

Czy cukru i soli do woli?

Rozmawiamy o najpopularniejszych przyprawach naszych czasów. Powiemy, co powoduje ich nadmiar i jak możemy je zastąpić. Sprawdzimy ile cukru i soli znajduje się w produktach, które często kupujemy w sklepie. Dzieci dowiedzą się dlaczego powinniśmy jeść mniej cukru i soli, jak czytać etykiety produktów spożywczych oraz jak mądrze robić zakupy.

Co jedli nasi przodkowie?

Dzieci poznają dawną kuchnię staropolską. Sięgamy do tradycji i produktów sprzed wieków. Zastanawiamy się jak nasza kuchnia zmieniła się na przestrzeni czasu i co miało na to wpływ.

Co jedzą dzieci na świecie?

Prezentujemy kuchnie z odległych zakątków globu. Dzieci poznają różne przybory kuchenne, opakowania i żywność z innych krajów na całym świecie. Omawiamy podobieństwa i różnice miedzy naszą kuchnią a innymi.

Część kulinarna

Zamawiający klient może dostosować długość zajęć do swoich preferencji. Część kulinarna może trwać 30 lub 60 minut. W 30 minutowej części kulinarnej dzieci uczą się wykonywać proste potrawy np. koktajle, pasty kanapkowe. W 60 minutowej części kulinarnej dzieci gotują bardziej skomplikowane potrawy, wymagające dostępu do sprzętów kuchennych takich jak np. płyta grzewcza, piekarnik.

Propozycja 30-minutowej części kulinarnej

Uczestnicy przygotowują proste i szybkie przekąski, które z powodzeniem można zabrać ze sobą do szkoły lub zjeść w domu w ramach śniadania. Są to m.in.

 • zdrowe słodycze z suszonych owoców, orzechów i zbóż,
 • pasty kanapkowe jako alternatywę dla sklepowych produktów do kanapek,
 • koktajle jako szybki i pożywny sposób na zdrowe śniadanie,
 • wrapy pełne warzyw, które są świetną odmianą dla tradycyjnych kanapek.

Propozycja 60-minutowej części kulinarnej

Uczestnicy przygotowują dania, które wymagają od nich więcej pracy i zaangażowania. Dzięki temu świetnie poradzą sobie w kuchni przy samodzielnym przygotowaniu rano śniadania przed pójściem do szkoły czy kolacji wieczorem. Dzieci podzielone są na 4 grupy i każda z nich przygotowuje inne danie. Przykładowe zestawy dań:

 • wegetariański bigos, kaszotto z warzywami, burgery z burakiem, czekoladowe piszingery,
 • makaron z pesto, spring rolls, rożki ze szpinakiem i fetą, trufle z kaszy jaglanej

Same jesteśmy mamami…

Jesteśmy mamami dietetyczkami, które łączy pasja do zdrowego stylu życia. Zasady żywienia dzieci znamy nie tylko z teorii, ale także z własnego doświadczenia. Wiemy jak przekonać niejadki do jedzenia nielubianych produktów.

Co mówią o nas nasi klienci?

“Pełne zaangażowanie, posiadana wiedza i doświadczenie prowadzącej pozwoliły na profesjonalny i ciekawy przebieg szkolenia.”

Wiesława Nowosielska, Dyrektor Żłobka nr 19 w Krakowie

“Najlepsze warsztaty dietetyczne w jakich brałem udział. Bardzo profesjonalnie przygotowane i z pomysłem. Widać duże doświadczenie oraz wiedzę w edukacji żywieniowej. Polecam!”

Krzysztof Majdak, uczestnik warsztatów dla pracowników firm

“Z pełną odpowiedzialnością polecam innym placówkom warsztaty w zakresie zdrowego odżywiania.”

Małgorzata Grędel, Dyrektor Przedszkola w Ołpinach

“Warsztaty poprowadzone zostały z wielkim zaangażowaniem. Marta Wójtowicz ma doskonałe podejście do każdej grupy wiekowej. Warsztaty odbywały się w przedszkolu, szkole podstawowej oraz w technikum.”

Agnieszka Mrózek, Koordynator projektu “Zdrowie zaklęte w działaniu”, II edycja BO Województwa Małopolskiego

Cena warsztatów dietetycznych

Cena 1 warsztatu dla dzieci to 500 zł.

Cena 2 lub więcej warsztatów dla dzieci to 400 zł/warsztat w jednej lokalizacji.

Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę warsztatów dietetycznych to napisz do nas!

A może cykl warsztatów o prawidłowym żywieniu?

Najwięcej korzyści przynoszą dzieciom regularne działania. Placówka, obok rodziny, jest idealnym miejscem do szerzenia idei o prawidłowym stylu życia. Cykl warsztatów dietetycznych dla dzieci to wspaniała inwestycja w zdrowy start w przyszłość dziecka. Warsztaty dla dzieci odbywają się 1 – 2 razy w miesiącu. Tematy warsztatów możemy dostosować do programu zajęć przerabianego w danym miesiącu w placówce.

Relacje z przeprowadzonych warsztatów dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci | Smakujemy lato w Pszczynie 

Warsztaty dietetyczne dla dzieci | Dzień Rodzinny w firmie FCA w Tychach.

Warsztaty dietetyczne dla dzieci | Smakujemy Lato na Czantorii.

Warsztaty kulinarne dla dzieci | Smakujemy Lato w Pszczynie 2017

“Lekcja zdrowia” zorganizowana z inicjatywy Krajowego Oddziału Wsparcia Rolnictwa | Szkoła Podstawowa w Kasinie Wielkiej

WYŚLIJ ZAPYTANIE - TO NIC NIE KOSZTUJE 
 

Imię i nazwisko
Adres email
Temat
ile to jest 7+6=?

Treść wiadomości