Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Robimy najfajniejsze warsztaty dietetyczne na świecie! Dzieci potwierdzą.

Wiemy, jak wielką wartość w dzisiejszych czasach ma świadomość żywieniowa. Warto kształtować ją od najmłodszych lat. Dlatego nasze warsztaty dietetyczne dla dzieci pokazują dobre wzorce i kształtują zdrowe nawyki żywieniowe.

Chcemy, by nasze warsztaty dietetyczne były inne…

My dorośli często przywiązujemy zbyt dużą uwagę do norm, ilości, składników odżywczych. Dzielimy żywność na zdrową i niezdrową, dobrą i niedobrą. I tego uczymy nasze dzieci. My na naszych warsztatach chcemy od tego odejść. Chcemy pokazywać i mówić o dobrych nawykach żywieniowych zamiast o składnikach odżywczych. Na każdych zajęciach promujemy trzy najważniejsze zasady żywieniowe: różnorodność, umiar, proporcja. Pokazujemy dzieciom, że zdrowe jedzenie może być smaczne, kolorowe i różnorodne.

Maluchy poznają świat przez zabawę. Dlatego podczas warsztatów staramy się tworzyć odpowiednie warunki do aktywizacji myślenia i uwrażliwiać wszystkie zmysły dzieci. Uciekamy od nudy. Przeplatamy różne rodzaje aktywności, by utrzymać zaangażowanie dzieci i dać im możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach. Warsztaty dietetyczne są też świetnym sposobem na oswajanie jedzenia przez dzieci. Szczególnie ważne jest to kiedy mamy do czynienia z niejadkami.

W ramach warsztatów dzieci:

 • poznają zasady prawidłowego odżywiania,
 • rozwiązują zagadki,
 • rozwijają wyobraźnię żywieniową,
 • przygotowują zdrowe posiłki,
 • zapoznają się z pokarmami, które są źródłem witamin i minerałów,
 • zachęcane są do spożywanie różnych produktów,
 • uczą się estetyki na talerzu,
 • rozwijają aktywności poznawcze.

Warsztaty inspirują również dzieci i ich rodziców do wspólnego gotowania. Zajęcia są okazją do poznania wielu ciekawych przepisów, nowych smaków i zdrowych alternatyw tradycyjnych produktów.

Wszystkie nasze zajęcia mają program dostosowany do wieku oraz umiejętności dzieci.

Warsztaty prowadzimy w oparciu o nasze autorskie pomysły, łącząc teorię i praktykę. Każde spotkanie składa się z części teoretycznej z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych oraz praktycznej z samodzielnym przygotowaniem prostego dania i poczęstunkiem. Zajęcia trwają ok. 45 minut.

Na każde zajęcia organizujemy pełne wyposażenie niezbędne do ich przeprowadzenia (pomoce dydaktyczne, produkty spożywcze, przybory kuchenne, fartuszki dla dzieci).

Zajęcia odbywają się w grupach 15-25 osobowych. Jednego dnia możemy zrealizować 1-3 warsztatów w jednym miejscu. Warsztaty możemy przeprowadzić w Państwa obiektach, w salach, jak też w terenie oraz podczas zorganizowanych wycieczek lub pikników. Odnajdziemy się w każdych warunkach i w każdej przestrzeni :)

Jesteśmy edukatorami żywieniowymi rekomendowanymi przez program Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy

zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Na co dzień działamy w Krakowie i okolicach, jednak chętnie wybierzemy się w podróż (dotyczy województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego).

Przykładowe tematy warsztatów dla dzieci

warsztaty dietetyczne dla dzieci

1. Talerz żywieniowy przedszkolaka
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Omówienie zasad zdrowego żywienia na podstawie modelowego talerza żywieniowego oraz zapoznanie dzieci z różnymi grupami produktów. Podczas warsztatu dzieci mają okazję uświadomić sobie bezpośredni związek pomiędzy żywieniem a zdrowiem. Grupa wspólnie układa talerz żywieniowy z prawdziwych produktów spożywczych. Przygotowanie razem z dziećmi soku warzywnego / koktajlu owocowego (do wyboru przed zajęciami).

2. Co zamiast cukru?
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Omówienie znaczenia cukru w diecie. Poznawanie zamienników cukru tradycyjnego. Przygotowanie wraz z dziećmi gofrów z owocami i bitą śmietaną. Wspólna degustacja.

3. Zdrowe smakołyki
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Omówienie z dziećmi znaczenia słodyczy w diecie i przedstawienie zdrowych alternatyw. Dzieci robią pyszne słodycze z suszonych owoców, orzechów i zbóż. W czasie zajęć przygotowywane są dwa zdrowe smakołyki.

4. Białko czyli co?
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Omówienie z dziećmi znaczenia białka w diecie. W czasie zajęć dzieci poznają różne źródła białka. W drugiej części warsztatów dzieci przygotowują pasty kanapkowe. Wspólna prezentacja i degustacja past.

5. Tłuszcze w naszej diecie
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Omówienie z dziećmi znaczenia tłuszczu w diecie. Dzieci poznają różne źródła tłuszczu. W czasie zajęć dzieci zaznajamiają się i próbują różne rodzaje orzechów. Wspólne zrobienie masła orzechowego.

6. Owocowy zawrót głowy
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Rozmowa na temat owoców – dlaczego owoce są ważne w naszej diecie? Dzieci mają możliwość poznania różnych owoców, znanych i tych mniej znanych np. mango, papaja czy awokado. Przygotowanie razem z dziećmi koktajlu owocowego.

7. Moc warzyw
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Omówienie z dziećmi znaczenia warzyw w diecie. Dzieci bawią się w zgadywanki i poznają wartość odżywczą warzyw. Maluchy rozpoznają warzywa za pomocą zmysłu smaku i dotyku. Przygotowanie razem z dziećmi soku warzywnego / sałatki warzywnej (do wyboru przed zajęciami).

8. Zboża na talerzu
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Omówienie z dziećmi znaczenia zbóż w diecie. Dzieci poznają różnego rodzaju produkty zbożowe. Dowiadują się czym są zdrowe płatki śniadaniowe. W części kulinarnej warsztatów każde dziecko przygotowuje swoje zdrowe musli z ulubionymi dodatkami.

9. Ja jem kasze, nie grymaszę!
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Poznawanie przez dzieci różnych rodzajów kasz. Wspólne gotowanie kaszy i porównywanie z surowymi ziarnami. Przygotowanie wraz z dziećmi deseru z wybranej kaszy, świeżych owoców i bakalii.

10. Woda dla zdrowia
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Dzieci poznają znaczenie wody dla organizmu. Dowiadują się dlaczego słodkie napoje i wody smakowe są niezdrowe. Dzieci tworzą swoje własne kompozycje wód smakowych, same wybierają  ulubione dodatki. Następnie opowiadają o swoich wodach smakowych. Na koniec wspólna degustacja przygotowanych napojów.

11. Zatrzymać świeżość!
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Rozmowa z dziećmi na temat przedłużenia świeżości produktów. Dzieci dowiedzą się więcej o kiszeniu, mrożeniu, suszeniu, wędzeniu, marynowaniu i wekowaniu. W drugiej części warsztatów wspólne przygotowanie lodów owocowych / sałatki warzywnej / pasty kanapkowej (do wyboru przed zajęciami).

12. Zioła i przyprawy w kuchni
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Dzieci poznają różne świeże zioła i przyprawy oraz ich zastosowanie w kuchni. Omówienie z dziećmi znaczenia soli w diecie. Następnie każde dziecko przygotowuje twarożek (dla alergików tofu, po wcześniejszym zgłoszeniu) z dodatkiem wybranych przez siebie ziół i przypraw. Wspólna degustacja.

13. Kakao w roli głównej
Rodzaj warsztatu: edukacyjno-kulinarny

Przebieg: Rozmowa z dziećmi na temat kakao – skąd pochodzi, dlaczego je jemy, jak wygląda produkcja czekolady, którą czekoladę warto jeść i dlaczego. Degustacja surowych ziaren kakaowca. Następnie wspólnie z dziećmi przygotowanie dwóch deserów z kakao w roli głównej.

Cykl warsztatów dietetycznych „Maluch w formie”

Cykl warsztatów dietetycznych dla dzieci wieku 4-8 lat. Tematy warsztatów skupiają się wokół wybranych grup produktów i omawiają najważniejsze aspekty prawidłowej diety dzieci oraz zachęcają do poznawania nowych smaków.

Celem projektu „Maluch w formie” jest kształtowanie świadomości żywieniowej dzieci już na początku ich konsumenckich doświadczeń. Chcemy, aby dowiedziały się, że żywienie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie oraz że zdrowe żywienie jest smaczne i atrakcyjne.

Wspólne gotowanie i jedzenie ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić do poznawania nowych produktów i smaków. Ponadto staramy się pokazać dzieciom jak zapobiegać marnowaniu żywności. Dzieci podejmując pierwsze samodzielne kroki dzielą się wiedzą z najbliższymi i chętniej uczestniczą w kolejnych jedzeniowych wyzwaniach.

W ramach cyklu warsztatów „Maluch w formie” organizujemy również jednorazowe spotkanie dla rodziców z dietetykiem na interesujący ich temat dotyczący żywienia dzieci.

Tematy warsztatów w ramach cyklu „Maluch w formie”:

 • Warzywa – jako źródło witamin, składników mineralnych i błonnika. Przygotowanie razem z dziećmi soku warzywnego.
 • Zboża – węglowodany złożone jako podstawowe źródło energii. Dzieci tworzą swoje własne kompozycje zdrowego musli z ulubionymi dodatkami.
 • Słodycze – czy mogą być zdrowe? O owocach i orzechach. Wspólnie z dziećmi przygotowanie dwóch zdrowych smakołyków.
 • Mleko i jego naturalne przetwory jako źródło wapnia. Przygotowanie razem z dziećmi koktajlu owocowego.
 • Ryby – niezastąpione źródło kwasów tłuszczowych i bogactwo minerałów. Przygotowanie razem z dziećmi sałatki warzywnej z dodatkiem ryby.
 • Woda – najlepsza do gaszenia pragnienia. Dzieci tworzą swoje własne kompozycje wód smakowych, same wybierają ulubione dodatki.

Plan każdego warsztatu:

W ramach każdego warsztatu odbędzie się rozmowa edukacyjna dotycząca realizowanego tematu, zaprezentowanie asortymentu produktów oraz wspólne gotowanie, podczas którego dzieci wykonują proste czynności umożliwiające wykonanie prostych potraw. Na końcu zajęć odbędzie się wspólna degustacja przygotowanych potraw.

Koszt warsztatów dietetycznych

Dla każdego klienta przygotowujemy indywidualną i bezpłatną wycenę zajęć uzależnioną m.in. od takich czynników jak ilość grup, liczebność, czy częstotliwość zajęć. Aby otrzymać wycenę warsztatów dietetycznych prosimy o wypełnienie formularza: KLIK! Jest on bardzo krótki i niezobowiązujący. Nie powinien zająć więcej niż 5 minut

edukacja żywieniowa kreator zdrowia

Relacje z przeprowadzonych warsztatów dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci | Smakujemy lato w Pszczynie

warsztaty-dla-dzieciWarsztaty kulinarne dla dzieci |”Smakujemy Lato w Pszczynie 2017

warsztaty-dla-dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci: Propozycje na II śniadania |”Smakujemy Lato w Pszczynie 2017

 Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci: Owocowy zawrót głowy | Bieg po Koronę Brzanki w Jodłówce Tuchowskiej

Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty na temat zdrowego żywienia z przedszkolakami: Piramida Zdrowego Żywienia | Przedszkole nr 175 w Krakowie

Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty na temat zdrowego żywienia z dziećmi: Piramida Zdrowego Żywienia | Przedszkole nr 175 w Krakowie

Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty na temat zdrowego żywienia z dziećmi: Piramida Zdrowego Żywienia | Przedszkole nr 175 w Krakowie

warsztaty dla dzieci

Warsztaty edukacyjne: Zdrowy talerzyk przedszkolaka | Publiczne Przedszkole nr 1 w Czańcu

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty edukacyjne: Zdrowy talerzyk przedszkolaka | Publiczne Przedszkole nr 1 w Czańcu

Zobacz opinie zadowolonych klientów!warsztaty dietetyczne dla dzieci

edukacja żywieniowa kreator zdrowia

Zobacz także:

Warsztaty dla rodziców | kreator zdrowiawarsztaty dietetyczne kreator zdrowia Warsztaty dietetyczne dla kobiet w ciąży | kreator zdrowia

Comments are closed.

 • WYŚLIJ ZAPYTANIE - TO NIC NIE KOSZTUJE 
   

  Imię i nazwisko
  Adres email
  Temat
  ile to jest 7+6=?

  Treść wiadomości