Program ZDROWO JEMY ZDROWO ROŚNIEMY

 

zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” wspiera budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych dzieci. Program jest efektem współpracy Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Fundacji NUTRICIA, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytutu Matki i Dziecka oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. W ramach działalności programu realizowane są warsztaty edukacyjne w żłobkach i przedszkolach w całej Polsce, które promują m.in.:

 • właściwą dietę,
 • kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci,
 • świadomość wśród dorosłych na temat wagi żywienia we wczesnym okresie życia dziecka.

 

Do kogo adresowany jest program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”?

Do żłobków i przedszkoli

Program skierowany jest żłobków i przedszkoli z całej Polski, zarówno placówek publicznych jak i niepublicznych. Do programu można dołączyć w każdym momencie, wypełniając internetowy formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem: www.zdrowojemy.info. Po przystąpieniu do programu placówka otrzymuje dwie możliwości wsparcia merytorycznego ze strony programu:

 • Dostęp do biuletynów  i materiałów edukacyjnych.
 • Możliwość bezpłatnej współpracy z edukatorem żywieniowym, który przeprowadza cykl warsztatów dla personelu oraz proponuje analizę jadłospisu.

Do dzieci i rodziców

W ramach programu możliwa jest organizacja cyklu odpłatnych warsztatów dla dzieci, dzięki którym maluchy uczą się prawidłowego żywienia od najmłodszych lat. Warsztaty wspomagają rozwój sensoryczny i manualny dzieci. Istnieje również możliwość przeprowadzenia dodatkowych konsultacji indywidualnych lub grupowych dla rodziców zainteresowanych zdobyciem wiedzy zakresu prawidłowego żywienia dzieci. Warsztaty i konsultacje przeprowadzane są przez edukatorów żywieniowych.

 

zdrowo jemy zdrowo rośniemy

 

Korzyści dla żłobków i przedszkoli z przystąpienia do programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.

Placówki, które zdecydują się na współpracę z edukatorem żywieniowym programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” otrzymają możliwość dwukrotnej analizy jadłospisu oraz szereg szkoleń. Na warsztatach będą poruszane zarówno tematy związane z przygotowywaniem zdrowych posiłków jak i te dotyczące zachowaniem przy jedzeniu oraz psychologicznych aspektów związanych z jedzeniem. W czasie spotkań edukator żywieniowy dzieli się swoją wiedzą i wspólnie z uczestnikami zastanawia się, jakie zmiany warto przeprowadzić w placówce. W czasie warsztatów dużą rolę odgrywa wymiana doświadczeń oraz wyniki analizy jadłospisów.

zdrowo jemy zdrowo rośniemy

 

 

Placówkę można zgłosić do programu poprzez wypełnienie formularza na stronie: www.zdrowojemy.info

Twórcy programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”

zdrowo jemy zdrowo rośniemy Fundacja Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego

Fundacja Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, koordynator programu

Organizacja pozarządowa dążąca do zapewnienia optymalnych warunków rozwoju i wyrównania szans edukacyjnych wszystkim dzieciom od urodzenia do 10. roku życia.  

Fundacja NUTRICIA, zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Fundacja NUTRICIA, partner

Jej misją jest ochrona, promocja i zapewnienie zdrowia poprzez żywienie. Działania Fundacji skupiają się na trzech obszarach: badaniach z zakresu żywienia człowieka, edukacji związanej z żywieniem oraz partnerstwie dla zmiany społecznej w obszarze żywienia.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, partner

Kształci studentów na kierunkach Dietetyka, Żywienie człowieka i ocena żywności oraz Gastronomia i hotelarstwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Instytut Matki i Dziecka, zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Instytut Matki i Dziecka, partner

Od ponad sześćdziesięciu lat nieprzerwanie uczestniczy w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych matek, dzieci i młodzieży.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, partner

Wspierają chętnych w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Comments are closed.

 • WYŚLIJ ZAPYTANIE - TO NIC NIE KOSZTUJE 
   

  Imię i nazwisko
  Adres email
  Temat
  ile to jest 7+6=?

  Treść wiadomości